O nas

Fundacja MIERZ WYSOKO opiera swoje działania w dużej mierze o umiejętności oraz kontakty rodzinne i najbliższego otoczenia. Twórcy Fundacji chcieli uczcić pamięć i dokonania rodzinne (w naszej rodzinie byli i są zawodnicy i trenerzy ekstraklasowi, kadrowicze Polski oraz amatorzy różnych dyscyplin np. piłki nożnej, koszykówki, tenisa czy pływania). Ponadto sport nie jest nam obcy z tej drugiej strony strony dziennikarskiej w swoich "szeregach" posiadamy dziennikarzy z ponad 20-letnim stażem.

Pozostałe dwa nurty naszych działań to walka z bezrobociem najchętniej poprzez możliwości jakie daje ekonomia społeczna (mamy wśród nas specjalistów z tego zakresu naukowców, trenerów, doradców m.in. ekonomistów, socjologów), a także pomoc innym (działania na rzecz chorych, osób bezradnych, zdanych na pomoc innych).

Do tego dzieci są ostatnio dla nas tematem przewodnim wielu działań ze względu na dzieci będące w naszym najbliższym otoczeniu i kilkoro pozostałych, dobrze nam znanych, maluchów.

Tworząc Fundację, kierowała nami chęć rozwoju aktywnych postaw w szeroko pojętym społeczeństwie - postawy sportowej, fairplay, zaradnej i obywatelskiej w życiu codziennym i na boisku. Takie zasady wpoili nam rodzice, im dziadkowie, a my teraz uczymy tego nasze dzieci.

Fundacja powstała w październiku 2014 roku, choć myśl o niej kiełkowała już od dawna. Zanim to się dokonało, dotychczasowe nasze działania realizowaliśmy jako osoby fizyczne lub korzystając z możliwości jakie dawały zaprzyjaźnione organizacje, np. współorganizowaliśmy wydarzenia sportowe (np. turnieje), animacyjne (zajęcia dla dzieci i dorosłych np. zajęcia muzycznoruchowe), edukacyjne (szkolenia, doradztwo) i charytatywne (zbiórki dla potrzebujących).

Nasze działania kierujemy głównie do mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, choć przy dzisiejszych możliwościach mediów ... cały świat może się w niektóre włączać!
Dopiero zaczynamy swoje działania - gdy trochę się rozpędzimy to będziemy szczególnie zachęcać do odwiedzin tej strony oraz naszego profilu na FB.

Chcesz nam pomóc, chcesz działać w naszym zespole? Więcej przeczytasz na: http://mierzwysoko.eu/pl/z/fundacja

Strony w dziale:

Strony w dziale: